بیست و دومین جشنواره شهید رجایی استان خراسان جنوبی در تاریخ 98/06/04 همزمان با هفته دولت و روز کارمند در محل سالن شهید رجایی استانداری و با حضور استاندار محترم، معاونین محترم استاندار، فرماندهان محترم نظامی و انتظامی استان، فرمانداران محترم، ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر پورعیسی، رئیس محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان جلسه، به بیان فلسفه برگزاری این جشنواره پرداختند و تصریح کردند که ارزیابی عملکرد در راستای اجرا و پیاده سازی نظام مدیریت عملکرد انجام می شود.

در ادامه آقای آموزگار، معاون محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان، گزارش مختصری از فرآیند ارزیابی عملکرد در دو بعد شاخص های عمومی و اختصاصی ارائه نمودند و عنوان داشتند که هدف از این ارزیابی، سنجش میزان موفقیت دستگاه های اجرایی در تحقق سیاست های کلی نظام و برنامه جامع اصلاح نظام اداری می باشد. در ادامه ایشان به توضیح مراحل فرآیند ارزیابی عملکرد و همچنین نحوه انتخاب دستگاه های برتر بر اساس بخشنامه برگزاری جشنواره شهید رجایی پرداختند.

سپس آقای معتمدیان، استاندار محترم خراسان جنوبی ضمن تقدیر و تشکر از دکتر پورعیسی و مجموعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی، برای برگزاری به موقع جشنواره شهید رجایی، خواستار اهتمام هر چه بیشتر دستگاه های اجرایی در فرآیند ارزیابی عملکرد شدند. ایشان تصریح کردند که دستگاه های اجرایی استان بر اساس شاخص های ابلاغی سازمان اداری و استخدامی کشور مورد ارزیابی قرار گرفتند و طبق امتیازات کسب شده، رده بندی دستگاه ها انجام شد.

ایشان در ادامه بیان داشتند که انتظارات ما در سال جاری به مراتب بیشتر از سال های قبل است و علاوه بر شاخص های ابلاغی از سوی سازمان اداری و استخدامی، شاخص های جدیدی از جمله: میزان اهتمام دستگاه های اجرایی برای حضور در بین مردم و مخصوصا مناطق محروم، حضور مسئولان دستگاه ها در نماز جمعه به عنوان میز خدمت برای پاسخ به خواسته های مردم، میزان اهتمام دستگاه ها در پیگیری و اجرای مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار و همچنین میزان تسلط مدیران بر بودجه 98 برای استفاده از ظرفیت قانونی آن در جذب هرچه بیشتر اعتبارات ملی نیز در دستور کار ارزیابان قرار خواهد گرفت.

در پایان این جشنواره از دستگاه های برتر استانی، تقدیر بعمل آمد. لیست دستگاه های اجرایی برتر به شرح زیر است:

دستگاه های برتر در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی بر مبنای گروه بندی بند ج-1- بخشنامه جشنواره شهید رجایی:

 • درگروه عمومی، اجتماعی و قضایی: اداره کل امور اقتصادی و دارایی.
 • در گروه زیربنایی و تولیدی: اداره کل جهاد کشاورزی.
 • در گروه حمایتی، سلامتی و بهداشت: اداره کل بهزیستی.
 • در گروه علمی، فرهنگی و آموزشی: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای.
 • در گروه شرکت ها، بانک ها و بیمه ها: شرکت آب و فاضلاب استان.

دستگاه های برتر در زمینه شاخص های عمومی بند ج-2- بخشنامه جشنواره شهید رجایی(انتخاب حداکثر 2 دستگاه از بین دستگاه هاي اجرايي سطح استان كه بالاترين امتیاز يا بیشترين میزان رشد را نسبت به سال گذشته در شاخص های عمومی کسب کنند):

 • اداره کل صنعت، معدن و تجارت.
 • اداره کل راه و شهرسازی.

دستگاه های برتر در زمینه شاخص های اختصاصی بند ج-3- بخشنامه جشنواره شهید رجایی (انتخاب حداکثر 2 دستگاه از بین دستگاه هاي اجرايي سطح استان كه بالاترين امتیاز يا بیشترين میزان رشد را نسبت به سال گذشته در شاخص های اختصاصی کسب کنند):

 • اداره کل هواشناسی.
 • اداره کل دامپزشکی.

دستگاه های برتر بر اساس تبصره 4 بند ج بخشنامه جشنواره شهید رجایی:

 • دستگاه برتر در حوزه میز خدمت: اداره کل ثبت احوال.
 • دستگاه های برتر در حوزه اقتصاد مقاومتی: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل گمرک استان.
 • دستگاه برتر در حوزه سرمایه گذاری: شرکت شهرک های صنعتی استان.

تجلیل به مناسبت هفته دولت:

همچنین به مناسبت هفته دولت از اداره کل اطلاعات، فرماندهی سپاه انصارالرضا (ع)، فرماندهی نیروی انتظامی، اداره کل دیوان محاسبات، اداره کل بازرسی، اداره کل صدا و سیما، شرکت گاز و اداره کل کمیته امداد استان تقدیر به عمل آمد.

معرفی معاون

 


 

معصومه رضایی

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی

 

نقشه راه اصلاح نظام اداری

 

بانک اطلاعاتی فضاهای اداری دستگاه های اجرایی استان

 

قانون مدیریت خدمات کشوری

اوقات شرعی